top of page

Yazar Koçluğu

 

Yazma süreci, her yazar için kişisel bir süreçtir ve her yazar için kişiye ve kitap türüne bağlı olarak farklı zorluklar içerir. Yazar koçu, kendi kitapları üzerinde çalışan yazarlara ihtiyaçları olan her türlü desteği sağlar. Karakterleri, betimlemeleri, diyaloğu ve hikâyeyi geliştirecek tavsiyelerde bulunur ve yazarın hikâyesinin en iyi haline ulaşmasını sağlar. Yazar koçu, bu zorlu yolculukta yazarını motive eder ve onun elinden gelen en iyi işi ortaya koymasına yardımcı olur. 

Ready to Get Published

Bazı yazarlar detayların içinde kaybolup büyük resmi gözden kaçırırken diğerleri ise kendi hikâyelerinin potansiyelini tam olarak gün ışığına çıkaracak olan detayları bulmakta yardıma ihtiyaç duyabilir. Yazar koçu, yazım stiliniz ve tarzınızı güçlendirmenize yardımcı olurken hikâyenizi tutarlı bir şekilde geliştirmenize destek sağlar. Yazar koçluğu, içeriğinizi hikâyenizin ulaşabileceği en iyi haline getirmenizi mümkün kılar.

Yazar koçluğu süreci, hem yazarın hem de yazar koçunun haklarını koruyan bir sözleşmenin imzalanması ile başlar. Bu anlaşma, yazar koçunun alacağı ödemenin yanı sıra aynı zamanda yazarın ürettiği içeriğin haklarını da korur. Yazar koçları, genelde yayıncılık sektöründe uzun süre çalışmış olan editör ve profesyonellerden oluşur ve bu kişiler kitap standartlarına hakim olmakla birlikte aynı zamanda yayınevleri konusunda da bilgi sahibidir. Yazma süreci sona erdikten sonra yazarın yayınevlerine doğru bir şekilde başvurmasını sağlar ve yazarı tüm farklı yayımcılık seçenekleri hakkında bilgilendirerek kendisi için en doğru seçeneği bulmasında yardımcı olurlar. 

bottom of page