top of page

Hakkımda

Derya Dinç

Bilkent Üniversitesi, İşletme Bilgi Yönetimi bölümünden mezun oldum. Yayıncılık kariyerime Beta Yayınevi bünyesinde Yabancı Haklar Direktörü olarak başladım ve burada çevirmen, editör ve telif hakları editörü olarak eğitim alarak kariyerime devam ettim.

British Council bünyesinde Dijital Yayıncılık (2012) ve Bilgi Üniversitesi bünyesinde Yayıncılığa Giriş (2013) eğitimlerine katıldım. Çalıştığım yayınevlerini Londra, Bolonya ve Frankfurt fuarlarında temsil ettim. Yayınevinin sosyal medya, raporlama ve lojistik süreçlerini yürüttüm.

 

Porsche Club İstanbul Magazine için makaleler yazdım. DK, National Geographic, NatGeo Kids, Disney, Marvel, Star Wars, Dreamworks ve Guinness World Records gibi markaların kitapları üzerinde çalıştım.

 

2019 senesinde, Zirve Akademi bünyesinde Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya eğitimini ve Yıldız Teknik Üniversitesi Yazarlık eğitimini tamamladım. İstanbul İşletme Enstitüsü bünyesinde SEO eğitimi aldım. Centre of Excellence tarafından sunulan Novel Writing Diploma ve Proofreading and Editing Diploma kurslarını tamamladım.

 

Şu an kariyerime serbest yazar danışmanı, editör, çevirmen, gölge yazar ve telif hakları danışmanı olarak devam etmekteyim. ​

Sertifikalarım

roman yazarlığı
Yazarlık sertifikası
Gölge yazarlık sertifikası
fantazi yazarlığı
bottom of page