top of page

Hakkımda

IMG_0849.jpg

Bilkent Üniversitesi, İşletme Bilgi Yönetimi bölümünden mezun oldum. Yayıncılık kariyerime Beta Yayınevi bünyesinde Yabancı Haklar Direktörü olarak başladım ve burada çevirmen, editör ve telif hakları editörü olarak kariyerime devam ettim.

British Council bünyesinde Dijital Yayıncılık (2012) ve Bilgi Üniversitesi bünyesinde Yayıncılığa Giriş (2013) eğitimlerine katıldım. Çalıştığım yayınevlerini Londra, Bolonya ve Frankfurt fuarlarında temsil ettim. Yayınevinin sosyal medya, raporlama ve lojistik süreçlerini yürüttüm.

 

Porsche Club İstanbul Magazine için makaleler yazdım. DK, National Geographic, NatGeo Kids, Disney, Marvel, Star Wars, Dreamworks ve Guinness World Records gibi markaların kitapları üzerinde çalıştım.

 

2019 senesinde, Zirve Akademi bünyesinde Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya eğitimini ve Yıldız Teknik Üniversitesi Yazarlık eğitimini tamamladım. İstanbul İşletme Enstitüsü bünyesinde SEO eğitimi aldım. Centre of Excellence tarafından sunulan Novel Writing Diploma ve Proofreading and Editing Diploma kurslarını tamamladım.

 

Şu an kariyerime serbest yazar danışmanı, editör, çevirmen, gölge yazar ve telif hakları danışmanı olarak devam etmekteyim. ​

roman yazarlığı
İleri Editörlük
Gölge yazarlık sertifikası
Proofreading and Editing Diploma
C++ Sertifika
Blender
Unreal Engine
Blueprint
Business Channel sertifikası
Yazarlık sertifikası
Wordpress
SEO sertifikası
Sosya Medya Yönetimi
Diploma_edited.jpg
bottom of page