top of page

Gölge Yazarlık

Kitap yazmak, zaman, deneyim ve sabır gerektirir. Herkes bir kitap yazmak için gereken aylarca sürecek zorlu çalışma şartlarına hazır olmayabilir. Gölge yazarlar, aklınızdaki hikâyeyi bir romana dönüştüren ya da profesyonel yaşamınızda edindiğiniz bilgi ve deneyimleri bir kitap haline getiren kişilerdir. Aile büyüklerinizin ya da sizin hayatınızı biyografi haline getirmek, sektörünüz ile ilgili bir kitap yazarak akranlarınızın bir adım önüne geçmek ya da bir roman yazmak istiyorsanız gölge yazarlardan faydalanabilirsiniz. Köpek eğitimcileri, kişisel gelişim uzmanları, iş insanları, psikologlar, ev hanımları, doktorlar, diyetisyenler ve internet sitesi tasarımcıları gibi pek çok farklı sektörden insanlar gölge yazar kullanabilir. 

Typewriter Keys

Gölge yazar seçiminde en önemli faktörler, güven ve gizliliktir. Gölge yazar ile müşteri arasında bir gizlilik sözleşmesi imzalanır ve gölge yazar kitabın yazım süresi boyunca edindiği tüm bilgileri kendisine saklar. Bu anlaşma aynı zamanda gölge yazarın kitap üzerinde telif iddia edemeyeceği anlamına da gelir. Gölge yazar, anlaşma gereği ödeme tamamlandıktan sonra yazdığı kitap üzerindeki tüm hakları, kitabı kendi adı altında yayımlaması için müşteriye teslim eder. 
 
Monte Cristo Kontu ve Üç Silahşörler kitaplarının yazarı Alexandre Dumas, James Bond'un yaratıcısı Ian Fleming, Tom Clancy, Robert Ludlum, James Patterson, Hilary Clinton ve Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yazarı Stephen Covey gölge yazar kullandığı bilinen ünlü yazarlardan bazılarıdır. 

 

bottom of page